İç Mimarlık ile Evinizi Yeniden Yapılandırma

İç Mimarlık ile Evinizi Yeniden Yapılandırma

İç mimarlık ile evinizi yeniden yapılandırma yapmak, bazen güzel imkanlar tanıyabilir. Gelin evinizi düzenlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayalım.

İç mimarlık, sunduğu olanaklar sebebiyle insanların en çok tercih ettiği mesleklerden birisi. Özellikle tasarlamanın eğlenceli olması mimarların beğendiği bir detay. Bir şeyi tasarlamak ve ona küçük dokunuşlar yapmak harika bir şey olabilir. Bunun yanı sıra eski bir evi yenilemek de güzel bir çalışma olabiliyor. Mimarlar, binaları dekora etmekten zevk aldığı için bu iş ile uğraşıyor. Evini yenilemek isteyenler için dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetmek isteriz.

Evinizi Yeniden Yapılandırma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evin yeniden yapılandırılması sırasında önemsenmesi gereken detaylardan birisi mevcut mobilyalar. Eğer eşyalar kalacak ise mimara bilgi verilmeli. Mimar, mevcut eşyalara göre en uygun temayı belirlemeye çalışır. Eğer gerekirse bazı değişiklikler önerir ve bu değişikliklere göre odanın düzenlenmesi sağlanır.

İç mimarlık ile evinizi yeniden yapılandırma sırasında kritik detaylardan birisi de küçük dokunuşlar. Bir mimar, evi dizayn ettikten sonra odayı genel olarak analiz eder ve eksikliklerin olup olmadığını tespit etmeye çalışır. Eğer eksiklikler tespit edilirse odada gerekli çalışmalar yapılır ve son dokunuşlar tamamlanmış olur.

Bir iç mekan tasarımında önemsenmesi gereken daha pek çok şey karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi renk seçimi. Mobilyalar, duvar, tavan veya zemin gibi her türlü alanda renklerin en iyi olarak belirlenmesi gerekir. Doğru tarzı benimsemek, kaliteli bir mimari tasarım olur. Renklerin uyumlu olup olmadığını anlamak için genel bir inceleme yapılması gerekir. Sonrasında iç mekan değişiminin uygulanması gerekiyor. Bu adımlar uygulandığı takdirde harika bir çalışma çıkar. İç mimarlık ile evinizi yeniden yapılandırma sırasında bu gibi detaylara dikkat edilmeli.

İç Mimarlık ile Evinizi Yeniden Yapılandırma

Bir İç Mimar Evi Ne Kadara Yapar?

Bir iç mimar, ev tasarlarken pek çok kritere göre fiyat biçer. Burada kesin bir fiyat söz konusu olamaz. Çünkü her bina için farklı detaylar bulunuyor. Bu faktörlerden birisi boyut. Boyut ne kadar fazla olur ise fiyat da o kadar artıyor. Diğer kriterler arasında kullanılacak malzemeler ve işçilik ücreti gibi etkenler karşımıza çıkıyor.

İç Mimarlar Hangi İşleri Yapar?

İç mimarlık ile evinizi yeniden yapılandırma başlığının yanı sıra bu soru da insanların merak ettiği bir soru. Bir iç mimar, evin iç dekorasyonundan sorumlu olur. Mimar, ev içerisinde yapılması gereken aydınlatma, parke döşeme, duvar boyama, mobilya yerleştirme ve temayı en uygun şekilde yansıtacak nesnelere yer verme gibi pek çok işe el atar.

İç Mimarlar Proje Çizebilir mi?

Bir iç mimar, oda tasarımı yaparken ister kağıt ister uygulama üzerinden çizim yapar. Yaptığı çizim doğrultusunda ise projeye uygun olarak odayı dekore etmeye başlar.

Leave a comment