Kış mevsimi dekorasyonu

Kış Mevsimi Dekorasyonu için Püf Noktaları

Kış mevsimi dekorasyonu yapmak isteyenler için bu bilgi metninde sizlere kış mevsimini andıran mimari tasarımlardan bahsediyor olacağız.

Kış mevsiminin ortasına gelmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda kullanıcılar mevsimi en iyi şekilde değerlendirmenin yollarını arıyor. İç mimarlık ofisi İstanbul bayisi olarak sizlere elimizden gelen en iyisini yapıyor, kaliteli bir kış odası sunuyoruz. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan bir kış dekorasyonunun nasıl olduğunu açıklamaya geçelim.

Kış Mevsimi Dekorasyonu

Kış mevsimi geldiğinde özellikle koltukların koyu olması tercih edilir. Bunun sebebi daha sıcak olması. Koyu renkler, sıcağı tuttuğu için bu durum, eşyanın daha hızlı ve daha çok ısınmasını sağlar. Bundan dolayı sıcak bir yuva isteyenler kışın koyu renkli koltuklara veya koltuk yastıklarına ağırlık vermeli.

Kış mevsiminde dekorasyon yapan bir bireyin koyu renkler dışında açık renkleri de tercih etmesi normal karşılanır. Burada önemli olan nokta kişinin nasıl bir zevki olduğu. Renklerin yanı sıra kış dekorasyonu amacıyla tasarlanan bir odanın genellikle yapraksız bitkilerle süslendiğini açıklamak isteriz. Çünkü bu bitkiler, kışı andırır. Bu da insanın kış mevsiminde olduğunu hissettirir.

Kış mevsimi dekorasyonu yaparken önemsenmesi gereken bir diğer şey tüylü eşyalara yer vermek. Tüylü eşyalar, hem sıcak tutar hem de mutluluk hormonlarını arttırarak kişinin daha mutlu bir ortamda yaşamasını sağlar. Özetle kışın tüylü eşyaların konfor düzeyini yükseltmesi mümkün.

Kış mevsimi dekorasyonu

Kışın önemsenmesi gereken bir diğer şey tahtalar. Eğer bir kışlığınız yani kış vakti vakit geçirdiğiniz bir eviniz bulunuyorsa bu evin tahtalarla süslenmesi göz zevkini yükseltir. Ayrıca tahtalar, kış aylarının o soğuk günlerinde sıcacık bir yuva hissi verir. Özetle tahtaların kış dekorasyonunda önemli bir yeri mevcut.

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış bahçesi genellikle evin dışında kapalı bir mekanda kurulur. Bunun sebebi soğuk havanın içeriye girmesini engellemek. Soğuk havanın içeri girmesi bu şekilde engellenmiş olsa da burada önemli olan bir diğer husus iç mekanın nasıl olduğu. İç mekana büyük önem göstermek gerekiyor. İç mekanın günümüz standartlarına göre sade olması tercih edilir. Kış bahçesinde genellikle yemek masası, sandalyeler ve oturma grubu bulunur. Bunun yanı sıra çiçeklere yer verilmeli.

Kış Balkonu Dekorasyonu

Kış balkonu karlı veya soğuk havalarda dışarıdan gelecek etkiyi azaltmak adına kapalı bir ortamda sağlanır. Yani balkon, pencerelerle kapatılır. Hem dışarının manzarası görünür hem de içerisi istenildiği şekilde dizayn edilir. Kapalı bir ortamda yapılması gereken şeylerden birisi oturma alanı oluşturmak. Kışın zevkli sohbetlerin geçmesi için güzel bir oturma alanı kurmaya gerek var. Misafirlerin de geleceğini düşünerek en iyi düzen sağlanmalı.

Kış balkonuna yakışacak bir diğer şey şömine. Elektrikli şömine dahi olsa akşamları güzel bir görüntü katar. Kış mevsimi dekorasyonu ile balkonlar harika bir görünüme kavuşur.

Leave a comment