fn holding ofis iç mimari projesi

Ofis Tasarımında İç Mimari Trendler

Ofis tasarımları güncel gelişmeler ve mimari yaklaşımların etkisiyle hızlı bir değişime uğramış, iç mimari trendler geçmiş yıllara kıyasla farklı bir boyut kazanmıştır. Bundan ötürü gelişmeleri takip etmek artık bir hayli zorlaşmış durumda. Özellikle ofis tasarımında iç mimari trendler her geçen gün kendini yenileyen bir vizyonla ilerlemekte. Bu yeni trendlerin tercih sebebiniz olacak en önemli özelliği, ihtiyaçlarınıza ve vizyonunuza yönelik olması. İnovasyon temalı bir çalışmayı barındıran dekorasyonlar sayesinde yalnızca bir iş ortamı değil, sıra dışı bir yaşam alanına da sahip olacaksınız. Bu yazımızda ofis tasarımları konusunda son trendler ile ilgili incelemelerimizi sizlerle paylaşıyor olacağız.

Günümüz ofis tasarımlarında en beğenilen mimari yaklaşım daha keskin hatların ve koyu tonların hâkim olduğu, asil bir duruş sergileyen ofis tasarımlarının olması yönünde. Metal detayların ağırlıkta olduğu, siyah ve gold detayların dikkati çektiği bu mimari tasarımlar sayesinde ofisinize gösterişli bir hava katmış olacaksınız. 

Mimari çalışmalarda koyu tonlarda ve keskin hatlardaki mobilyaların, kapitonelerin kullanılmasıyla da tasarımınız desteklenmekte. Tabi böyle bir tasarımı daha geniş alanlarda hayata geçirmek çok daha kullanışlı olacaktır. Sizin de tercihiniz lüks bir ofisten yana ise mimari yardım alarak sektörünüze uyumlu böyle bir ofis dekorasyonuna kavuşmanız mümkün.

F&N Holding Ofis İç Mimari Projesi
*F&N Holding için iç mimari tasarım ve projelendirmesini gerçekleştirdiğimiz projemiz.

Diyelim ki koyu tonları ağır buluyorsunuz ve çalışma alanınızın dekorasyonunda “luxury” bir duruş tercih etmek istemiyorsunuz. O zaman sizi klasikten şaşmayan, sade fakat şık bir görünümle ofis tasarımınıza dokunuş kazandıracak dekorasyon örneklerini incelemeye bekliyoruz. Doğal dokunuşların yer aldığı bu tasarımlar genellikle ahşabın saflığı ve kişiye verdiği huzuru vurgular niteliktedir. Bu sayede size işlevselliği de artan verimli ofis ortamı sunar. Alanınızı en kullanışlı hale getirebilmek için çözüm önerileri geliştirir. Yanı sıra estetik duruştan da uzak kalmaz. Taş ve ahşap türündeki detayların kullanımıyla da beğeni kazanmış bu iç mimari trend, daha çevreci ve doğayla iç mekanlarınızı bütünleyen bir tasarım sunmakta.

Hareketli ve Dinamik Alanlar

Hareket ve dinamiklikten yana olanların “Bu kadar klasik ve sakin ortam bize göre değil!” dediğini duyar gibiyiz. Merak etmeyin, ofis tasarımında iç mimari trendlerin bir diğer yenilikçi tasarım örneği ise daha esnek alanlar oluşturarak uyumlu bir çalışma ortamı oluşturulması yönünde. Sizinle aynı ortamı paylaşan çalışanlarınızın motivasyonlarını olumlu etkileyecek olan renk tonlarından tutun verimli bir çalışma ortamı oluşturulmasına kadar her detay bu tasarım örneklerinde düşünülmüş. Renk geçişlerinin ve ergonomik unsurların baskın olduğu stil, ofis tasarımlarında “alanınızı en verimli şekilde nasıl kullanabilirsiniz?” sorusuna yanıt veren enerjik bir duruş sergiliyor.

Yazlık Evi İç Mimari Dekorasyon
*F&N Holding İç Mimari Projemiz
F&N Holding Ofis İç Mimari Projesi
*F&N Holding İç Mimari Projemiz

Tüm bu stillerin yanı sıra, eğer yoğun ziyaretçi kitlesine ve geniş bir çalışma ortamına sahipseniz, ofisinizi ziyaret eden misafirleriniz için keyifli bir sosyal alan oluşturma imkânınız da iç mimari trendler arasında mevcut. Eskilerin bekleme salonu olarak nitelendirdiği giriş alanınızda siz iş yoğunluğunuza ayak uydururken, gelen misafirleriniz şık ve modern kafeteryanızda keyifli dakikalar geçirebilecek. Bunun için mimarinin önem verdiği nokta ise konforlu mobilyalar! Bu yeni mimari trend, siz iş ortamınızda en rahat şekilde çalışırken misafirlerinizin de en güzel şekilde ağırlanmasını sağlayacak.  

Ofisinize En Doğru İç Mimari Çözümleri Keşfedin

Ofis tasarımlarında yeni iç mimari trendlerden bahsederken tercih ettiğiniz özelliklerde ofisi keşfetmeniz ve tercihlerinize uyumlu ofis tasarımına sahip olmanız alacağınız mimari destek ile mümkün. Yeni iç mimari trendlerde unutulmaması en önemli unsur bütüncül yaklaşım! Siz de tarzınıza en uygun ofis tasarımını belirleyerek, son trendlerle hayal ettiğiniz keyifli çalışma alanına sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Leave a comment