Ünlü İç Mimarlar

Ünlü İç Mimarlar

Ünlü iç mimarlar dendiğinde akla gelen pek çok mimar yer alıyor. Bu başlık altında ünlü iç mimarlarla alakalı incelemeler yapıyor olacağız.

İç mimari, büyük bir öneme sahip. Çünkü insanlar, iç mekanlarda barındığı için bir iç mekanın güzel görünmesi o mekanın daha güzel olanaklara el atması anlamına geliyor. Ergonomik ortam, estetik görünüm ve bu gibi pek çok detay sayesinde insanlar, güzel bir binada yaşayabiliyor. Ev, ofis, kafe ve daha birçok yer İstanbul iç mimarlık ofisimiz tarafından geliştirilmekte. Bu içerikte sizlere kalitesiyle adından söz ettiren ünlü iç mimarları açıklayalım.

Ünlü İç Mimarlar

Ünlü pek çok iç mimar bulunuyor. Hangisinin daha popüler olduğu hakkında kesin bir yorum yapmak doğru olmaz. Hepsi birbirinden şahane projelere imza atıyor. Ünlü isimlerden beşini sizlere tanıtmak isteriz.

Philippe Starck

Philippe Starck, 18 Ocak 1949 tarihinde Paris’te doğdu. Kendisi, her ne kadar iç mekan tasarımcısı olsa da endüstriyel tasarımlara da önem göstermiş bir isim. Mimari çalışmalarında genel olarak siyah ve beyaz kullanmayı sever. Kendisinin geliştirmiş olduğu çalışmaları incelediğimizde siyah ve beyaz ağırlıklı pek çok mobilyaların bulunduğunu görüyoruz.

David Hicks

Günümüzün önemli isimleri arasında yer alan David Hicks, 25 Mart 1929 tarihinde İngiltere’de doğmuş ünlü bir iç mimar. Kendisi, özellikle farklı renkleri ve kumaşları bir araya getirerek sanat eserleri ortaya koymaya bayılıyor. Geleneksel bakış açısını yok etmek için farklı dekorasyonlar ortaya koyan David Hicks, 1960’lı yıllarda büyük bir ilgiye sahip oldu. 1998 yılının Mart ayında ise öldü.

FEINE duo sehpa

Albert Hadley

1920 ile 2012 yılları arasında yaşamış olan Albert Hadley, Amerikan bir tasarımcı. Şıklık ve işlevsellik kendisi için büyük bir öneme yer veriyor. Bundan dolayı Albert Hadley, şık mobilyalar kullanmanın yanı sıra farklı stilleri bir araya da getirmekte. Önemsediği detaylardan birisi de denge. Dengeli bir iş, onun için verimli bir iş demek.

Mica Ertegün

Ünlü iç mimarlar arasında karşımıza çıkan Mica Ertegün, antika parçaları günümüz modern dekorasyon eşyaları ile buluşturarak bir araya getiriyor. Kendisi, farklı ve özgün çalışmalara önem gösterirken aynı zamanda eski tasarımlar ile yeni tasarımları karıştırmayı da seven bir isim.

Patricia Urquiola

Karşımıza çıkan bir diğer ünlü iç mimar Patricia Urquiola, sadeliğe büyük önem veren yani minimalist yaklaşım sergileyen bir mimar olarak yer almakta. Lüks mobilyalar tasarlayan iç mimar, bu mobilyaları uygun bir şekilde pozisyonlandırarak insanların ilgisinin çekmeyi başarmış durumda. Farklı ve özgün iç mekanlara önem gösteren mimar, aynı zamanda pastel renklerini kullanmayı seviyor.

Dünyanın en Ünlü İç Mimarı Kimdir?

Ünlü iç mimarlar arasında en ünlü olanı hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmaz. Az önce bahsettiğimiz başlık altındaki mimarlar oldukça ünlü.

Leave a comment