Yaz mevsimi dekorasyonu

Yaz Mevsimi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yaz mevsimi dekorasyonu hakkında alınması gereken pek çok bilgi mevcut. Bu başlık altında yaz mevsimi dekorasyonlarından söz edeceğiz.

Yazın en güzel yanlarından birisi sıcak havalar, serin sular ve ferahlatıcı ortamlar olmakta. Yaz geldiğinde bir ortamın ferah olması yani insanların o ortama girince rahatlaması için en doğru tercihlerin yapılması gerekiyor. Bu seçenekler doğru olduğu takdirde iç mimari kalitesi de yükseliyor. İstanbul iç mimarlık ofisi olarak sizlere hem yazın hem de kışın en iyi mimari çalışmaları sunmaktayız. Yaz vakti iç mimarlıkta önemsenmesi gereken detayları sizler için hazırladık.

Yaz Mevsimi Dekorasyonu İpuçları

Yaz mevsimi geldiğinde tercih edilmesi gerekenler arasında renkler bulunuyor. Öncelikle renklerden bahsedilmeli. Her rengin bir anlamı olur. Bu sayede mimari dokunuşlar değer kazanır. O ufak dokunuş dahi harika bir estetikliğe yer verebiliyor. Yazın en çok tercih edilmesi gereken renklerden birisi açık renkler olmakta. Açık renklere yer veren tasarımlar sayesinde oda, sıcak havalarda daha ferah görünür ve daha serin kalır. Çünkü açık renk, sıcağı yansıtır. Bu da mobilyaların daha az ısınması anlamına geliyor. Özetle açık renklere ağırlık verilmeli.

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer şey renk seçimi. Açık renkler dedik fakat hangi renkler daha çok kullanılmalı buna da değinmeliyiz. Öncelikli olarak beyaz rengi kullanmanızı öneririz. Beyaz renk, yazın en çok kullanılan renkler arasında bulunur. Beyaz rengin yanı sıra yaz vakti tercih edilen renkler arasında şu renkler de bulunmakta: Yeşil, sarı, pembe, mavi ve kahverengi.

Yaz mevsimi dekorasyonu

Yaz vakti bir odada olması gereken materyallerden de bahsedilmeli. Odanın ferah yani sade tasarımda olmasının yanı sıra bazı mobilyaların da büyük bir önemi var. Yazın odayı süslerken şu eşyalara yer verilmesi gerekir:

  • Çiçek
  • Çiçekli duvar kağıtları
  • Deniz kabuğu
  • Deniz yıldızı
  • Kilim

Yaz Balkonu Dekorasyonu

Yaz balkonu dekorasyonu da insanların yapmak istediği bir şey. Kışın soğuk havalarda kaldırılan bazı eşyalar yazın tekrar yerleştiriliyor. Bazı insanlar da fırtınalardan korunmak adına balkonu kapatma kararı alabilmekte. Yazın balkon düzenlerken çeşitli detaylara önem gösterilmeli. Bu detaylardan birisi beyaz, gri ve yeşil renk tonlarına ağırlık vermek. Bunu yanı sıra mavi ve pembe gibi renkler de kullanılabilir. Bunun yanı sıra ferah mobilyalar kullanmak gerekiyor ki balkona giren insan ferahlık hissini yaşasın.

Yaz Bahçesi Dekorasyonu

Yaz bahçelerinin pek çok avantajı bulunur. Bu avantajlardan birisi güneşli havada dışarıda yemek yeme arzusunu gerçekleştirmek. Yaz mevsimi dekorasyonu dışında yaz bahçesi dekorasyonu da bilinmeli. Mimarlık ofisi olarak sizlere bu alanda da destek sunuyoruz. Bir yaz bahçesi geliştirirken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Bitkilerle süslenmeli
  • Açık renklere ağırlık verilmeli
  • Hava alan bir yer olmalı
  • Oturma alanları eklenmeli
  • Fazla eşya ile doldurulmamalı

Leave a comment